Blessi and Aneta Sadowska foto

BLESSI WANTS TO GO TO SCHOOL – TANZANIA

Wierzymy w edukację, która sprawia, że dzieci chcą być zaangażowane w sprawy świata, w sprawy małych i dużych i wiedzą, że mogą mieć wpływ na to jak ich świat będzie w przyszłości wyglądał.

My dorośli i nasze dzieci jesteśmy otwarci na uczenie się od innych, na spotkania z Innym. Może kontakty, które nawiążemy, projekty, które wspólnie zrealizujemy, doprowadzą nas kiedyś do rozwiązań, których dziś nie widzimy i nie umiemy sobie wyobrazić.

W 2016 ROKU IGA ZREALIZOWAŁA PIERWSZY PROJEKT Z BLESSI

Blessi napisała „chcę być w szkole, tak jak TY”. Czemu Blessi nie może pójść do szkoły Mamo? Czemu tam gdzie mieszka nie ma szkoły, do której mogłaby pójść. Czemu nie ma Babci, do której mogłaby pójść po szkole? Co robią rodzice Blessi?

Rozwiązanie: dorośli stworzyli przestrzeń Idze, Iga wzięła odpowiedzialność za zorganizowanie akcji w szkole, dorośli poświęcili czas na rozmowy z innymi dorosłymi. Dzieci przeprowadziły akcję w szkole, sprzedały swoje produkty na imprezy urodzinowe dorosłych.

Blessi przez dwa lata ma opłaconą szkołę. Blessi wie skąd wzięły się pieniądze, informuje Igę o wynikach nauczania, dzieli się tym, czego się uczy.

CZY SIĘ SPOTKAJĄ? CZY ZROBIĄ RAZEM PROJEKT W INNYM MIEJSCU ŚWIATA?

NIE WIEMY I NIKT NAM NA TO PYTANIE NIE ODPOWIE, ALE MOŻECIE ROZMAWIAĆ ZE SWOIMI DZIEĆMI, Z DZIEĆMI W SZKOLE I RAZEM Z NIMI ANGAŻOWAĆ SIĘ W TWORZENIE LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI. CZEKAMY NA WAS. 

CHCESZ ZORGANIZOWAĆ WSPÓLNE DZIAŁANIE Z DZIEĆMI I DOROSŁYMI Z GLOBALNEGO POŁUDNIA? BĄDŹ Z NAMI. BĄDŹ Z NAMI BLISKO.