ela-drygas-foto2

ELA DRYGAS – FUNDATOR

Od ponad 35 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Współtwórca autorskiej szkoły „Łejery” założonej w 1990 rok. Przez wiele lat prowadziła w całej Polsce warsztaty dla nauczycieli dotyczące wykorzystania technik teatralnych w nauczaniu i wychowaniu. Jest autorką poradnika dla nauczycieli „Gotowe scenariusze lekcji aktywizujących – czyli jak odkleić dziecko od krzesełka i przywrócić mu wyobraźnię”, w którym przedstawia scenariusze zajęć dydaktycznych i wychowawczych.

Pracowała jako wolontariuszka na Madagaskarze przez okres 3 miesięcy w 2016 r. Odznaczona przede wszystkim „Orderem Uśmiechu”. Laureat Nagrody im. Ireny Sendlerowej za „Naprawianie Świata”, którą otrzymała w październiku 2017 r. wraz z Jerzym Hamerskim za wieloletnią pracę wychowawczą, w której szkolny teatr jest codzienną nauką budowania relacji, empatii dla drugiego człowieka, szacunku dla inności. Dla Wayair Foundation napisała program nauczania j. Angielskiego przez zabawy teatralne, który jest obecnie testowany w szkołach w Ulyankulu w Tanzanii z dziećmi i nauczycielami. Wierzy, że świat może być lepszy dzięki edukacji.

„Kiedy dostałam Order Uśmiechu to przyrzekłam , że będę niosła radość dzieciom gdziekolwiek to będzie…i tak robię, marzę i spełniam marzenia.”