Iwo Borkowicz-Wayair

IWO BORKOWICZ - ARCHITEKT

Laureat prestiżowej nagrody YTAA2016 przyznawanej za najlepszy projekt magisterski z dziedziny architektury, urbanistyki  i projektowania krajobrazu w Europie w latach 2015-16 przez Fundacje Mies Van Der Rohe oraz EAAE Prize przyznawaną przez Europejski Komitet Medali Architektonicznych. W 2017 Iwo został wybrany jako jeden z „20 młodych projektantów, którzy ukształtują przyszłość projektowania na świcie” przez Design Indaba, World Design Events i Dutch Design Week. Iwo ukończył studia licencjackie na Universytecie Artystycznym w Poznaniu na kierunku Architektura i Urbanistyka. Następnie kontynuował swoją edukację na wydziale międzynarodowych studiów magisterskich z Architektury i Zrównoważonego Rozwoju na KU Leuven w Belgii, kończąc je z wyróżnieniem dziekańskim. Iwo jest członkiem międzynarodowej grupy badawczo projektowej Streetscape Terretories, której rozumienie i transformacje miasta budowane są w oparciu o analizowanie go z perspektywy ulicy. Najbardziej rozpoznawalnym projektem Borkowicza jest jego model rozwojowy dla Starej Havany  (www.willhavana.wordpress.com).

W 2016 i 2017 Iwo wykładał i publikował prace naukowe miedzy innymi na konferencji PURAL w San Francico, Dutch Design Week 2017, NED CURP2017 w Karaczi czy INDESEM w Delft.

Jego osobista myśl:
„Wierze, że możliwość uczenia się oraz personalnej ekspresji stanowią fundament wolności i szczęścia, dlatego bycie częścią tego projektu jest dla mnie wielką przyjemnością.”