warsztaty - Wayair foundation

WARSZTATY  “Z DALEKA OD DOMU, CZYLI KRÓTKI WSTĘP DO HISTORII MIGRACJI”

Ponieważ tak wiele wątpliwości związanych jest ze zjawiskiem migracji i zrozumieniem lub głównie z brakiem zrozumienia tego zjawiska w skali europejskiej, jak i globalnej, włączyliśmy się w edukację na ten temat. Żeby rozwiewać wątpliwości, żeby rozumieć, żeby działać, żeby żyć godnie, zgodnie z naszym rozumieniem człowieczeństwa.
Przygotowaliśmy warsztaty będące wstępem do historii migracji Przedstawiamy rys historyczny, zastanawiając się co zawdzięczamy migracjom, gdzie są jej zagrożenia i o czym warto wiedzieć, żeby wyrobić sobie własne zdanie.

ZAJĘCIA PODZIELILIŚMY NA DWIE CZĘŚCI:

  1. Prezentacja multimedialna, mająca na celu wprowadzenie do tematu wraz z aktywizacją uczestników.
  2. Warsztat umożliwiający pracę indywidualną i w grupach

Podczas warsztatów wykorzystujemy pomocnicze materiały ilustracyjne i edukacyjne. Warsztat przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat.

Przygotowaliśmy też propozycję kontynuacji warsztatów poświęconych tematyce migracyjnej w formie projektu. Tematy projektów mogą być : filmy; (nie)utracone dziedzictwo; sławni emigranci: muzycy, sportowcy; -ekonomiczne; głębsze studium historyczne.

Do tej pory przeprowadziliśmy warsztat w szkole Łejery oraz Spark w Poznaniu. Wszystkich chętnych, czyli dyrektorów, nauczycieli, dzieci, osoby zainteresowane tematem zapraszamy do kontaktu.

Warsztaty fundacja U łejerów